címe: 7800 Siklós, Felszabadulás u.40.
telefon szám: 06-72-351-370. (14-17-ig)
06-30-620-1050.
Iskolavezető neve: József Csilla.
Tel: 06306201050 , e-mail : tamotaautosiskola@gmail.com ,
tamota.autosiskola@freemail.hu , tamotacsilla@gmail.com
Székhely címe: 7800 Siklós Iskola u 12/c Fsz.2.
Tamota Autósiskola telephelye: 7800 Siklós Felszabadulás u.40.
Telefon: 06-72-351-370.
- tanfolyamra való felvétel módja : hirdetésben meghatározott időpontban és helyen az első megbeszélés alkalmával, illetve személyesen az irodánkban vagy telefonon, üzenetben időpont egyeztetéssel.
-
előirt alkalmassági vizsgálat: C járműkategória, 2 csoportú egészségi alkalmasság, melyeket a lakhely szerinti háziorvos állít ki.
-
tanfolyamra való felvétel feltételei: C járműkategória: 20 és fél életév betöltése, 2 csoportú orvosi alkalmasság, B-kategóriás vezetői engedély, személyi igazolvány, lakcímkártya, kitöltött jelentkezési lap, aláírt szerződés, befizetett tanfolyamdíj, felmentésre jogosultság esetén azt igazoló bizonyítvány másolata.
-
elméleti vizsgára bocsátás feltételei: elméleti tanfolyamon való részvétel igazolása, vagy e-learning képzés igazolása, befizettett, 20 és ¾ életév betöltése, továbbá az elméleti képzés hónapon belüli indulásától 9 hónapon belül kell venni elméleti vizsgán, és ezen időponttól 12-ig elméleti vizsgát kell tenni. Szóbeli vizsgát tehet, aki a magyar nyelvet nem beszéli anyanyelvi szinten. A sikeres elméleti vizsgától 2 éven belül sikeres gyakorlati forgalmi vizsgát kell tenni, ennek hiányában meg kell ismételni a teljes tanfolyamot.
- gyakorlati képzés: Pécsen történik.
Rutin oktatás: Pécs, Tüskésréti u.
BÜ oktatás : Pécs, Tüskésréti u.
Forgalmi oktatás : Pécs város
- járműhasználat: A járművet a gyakorlati képzőszerv biztosítja.
- elméleti képzés tantárgyai:- Közlekedési ismeretek, Gépjármű vezetés elmélete, Szerkezet üzemeltetési ismeretek, Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás, Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés minimum: 80 óra.
- Az elméleti órák végén: 45 perc,.
- Tantárgyak alóli mentesség: Elsősegély:31/1992.(XII.19.)NM rendelet 2. § (1) bekezdésében foglalt iskolai végzettséggel rendelkezik.- orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi gyógyszerészi végzettség
- állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi végzettség
- védőnői
- dietetikus
- mentőtiszti
- gyógytornász
- egészségügyi szakoktatói
- diplomás ápolói oklevéllel rendelkező
- közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzett
- egészségügyi szakközépiskolát
továbbá: minden olyan vizsgázó, aki 1984 január 1-je és 1992 december 31-e között bármilyen járműkategóriában vezetői engedély, valamint mezőgazdasági vontató, segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járművezetői igazolványt szerzett, továbbá aki 1969 július 1-je 1983 december 31-e között szerzett „D” járműkategóriás vezetői engedélyt vagy „trolibusz” kategóriát. A nem említett szakképesítések elfogadásáról a KFF egyedi elbírálás alapján határoz.
Mentesség vonatkozik egyes elméleti vagy biztonsági ellenőrzési és üzemeltetési tantárgyak foglalkozásain a részvétel alól, aki a tantárgyakra megfelelő képesítéssel rendelkezik. A mozgáskorlátozott vagy siket tanuló kérheti a tantermi foglalkozáson való részvétel mentességét. A mentesített tanulót külön megállapodás alapján készíti fel a képzőszerv a vizsgára. Szóbeli vizsgát a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont engedélyezheti,valamint az adott tárgy vizsgakötelezettsége alól adhat felmentést.
- Mentesítések Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek és Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetési ismeretek alól: ( 24/2005 (IV.21.) GKM rendelet 3.sz. melléklet 4.1.1.-4.1.4. pont )
Bármely egyetemen,főiskolán szerzett :
- gépész-, autógépész -, közlekedésmérnöki vagy üzemmérnöki oklevél
- gépész-, autógépész-, közlekedés mérnöktanári oklevél
- gépész-, autógépész-, közlekedés üzemmérnöki műszaki tanári oklevél
- szakirányú műszaki oktatói oklevél
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Bolyai János Katonai Műszaki Főiskolai karon és a jogelőd Katonai Főiskolán szerzett :
- harcjármű üzembentartó szakos oklevél
- katonai gépjármű üzemeltető szakos oklevél
- gépjármű technikus tiszti képesítés
- harcjármű üzemeltetői üzemmérnök
„Műszaki ismeretek” szakos szakoktatói oklevél (vagy ezzel egyenértékű képesítés )
- Technikusi oklevél (szakközépiskolai érettségi): – közúti járműgépész
- közlekedési gépész
- gépjárműtechnikai
- gépjárműüzemi
- mezőgazdasági gépész
- mezőgazdasági gépjavító
- építőgépész
- gépjárművezető és karbantartó
Szakképesítés-Szakmunkás bizonyítvány: - autószerelő
- anyagmozgatógép- szerelő - építőgép-szerelő
- mezőgazdasági gépszerelő
- gépjárművezető és karbantartó - gazdasági
gépész
- fakitermelési gépkezelő
- állattartó telepi gépész
- kertészeti gépész
- növénytermesztő gépész
- erdőgazdasági gépész
- mezőgazdasági gépszerelő és gépüzemeltető
- mezőgazdasági gépjavító és karbantartó
A közúti járművezetői vizsgáztatás keretében szerzett gépjárműkezelői bizonyítvány.
A felsorolt szakképesítéseket adó oktatási intézmények hallgatói részére iskolai tantervbe építetten szervezett közúti járművezetői tanfolyam esetén a felmentés megadható, a vizsgaigazolás azonban csak az érettségi bizonyítvány, technikusi oklevél, szakmunkás végzettséget illetve a szakképesítést igazoló bizonyítvány bemutatása esetén állítható ki.
Ha a felmentést szervezetten megkérte az iskola,de a vizsgázó a felmentéshez szükséges iskolai végzettséget igazoló okiratot (még) nem tudja bemutatni,a felmentett tárgyakból kérheti a vizsga letételét. Valamennyi vizsga sikeres letétele esetén –az egyéb feltételek teljesülése mellett-a vizsgaigazolás kiadható.
A mentesítési elbírálás során a szakma megnevezését és a szakképesítés szakmai tartalmát kell meghatározni.
Mentesítések „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés” vizsgatárgy alól:A „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés „ vizsgakötelezettség alól mentesül az ,aki egész „Lassú jármű” vezetői igazolványa alapján mezőgazdasági vontatójára „T” kategóriás vizsgát kíván tenni.
A mentesítésekhez kérelmet kell írni. Utólag a mentességet igazolni nem lehet.
-
Hiányzás pótlása: az elméleti tanfolyam vége alatt, a tanulóval egyeztetett időpontban történik, a pótórák költségével megegyezik az elméleti óra díjával.
-
A tanuló jogai kötelességei: Ha nincs megelégedve a képzéssel, jogában áll másik képzőszervet választani, miután tartozását lerendezte. Az órák között jogában állni a szüneteket ( mely elmélet esetén 15 perc, gyakorlatnál 10 perc ). A tanulónak kötelezettsége az elméleti képzésben megbeszélt időpontban jelentkezik, nem tud az órán részt venni, az oktatás megkezdésének időpontja előtt értesítést kell küldeni, valamint pótórán részt venni az oktatóval egyeztetett időpontban. E-learning képzés esetén a tanulónak joga van konzultáción részt venni.
- T
anuló áthelyezése és a teljesített oktatásról szóló igazolás módja:A tanuló kérésétől három munkanapon belül az autósiskola kiállítja a képzési igazolást. A további ügyek intézését a befogadó képzőszervű.
- a képzőszerv jogai és kötelezettségei: a képzőszerv kötelezettsége a tanulót legjobb tudása szerint felkészíteni a vizsgáira. Minden órán kulturáltan, pontosan megjelenni. A képzés ideje a tanuló, képzéssel kapcsolatos problémájában segíteni
- az oktatási helyszínek: Tamota Autósiskola 7800 Siklós Felszabadulás u.40., illetve e-learning képzés
A tandíj befizetésének módja: Tamota Autósiskola irodájában, 7800 Siklós Felszabadulás u. 40. vagy átutalással.
- a vizsgadíj megfizetésének módja: A Tamota Autósiskola irodája, vagy átutalással.
- Ebben a tanuló minden előírt kiadás vizsgakötelezettségét sikeresen teljesítette, akkor néhány napon belül megyei illetékes (fővárosi) Kormányhivatal továbbítja a vizsgaigazolást az okmányirodának, mely alapján a tanuló az okmányirodánál (vizsgaközpontnál) a vezetői engedély kiállítását
- vezetői engedély kiadása: ( 35/2000 BM. Rendelet 20-26§-a)
- vezetői engedélyt az előirt feltételek teljesülése mellett is csak olyan kérelmezőknek lehet kiadni tartózkodási helye van,ezt a kérelmet benyújtott igazolni kell Magyarországon.Személyi adat-és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó személy érvényes magyarországi lakó-vagy tartózkodási hellyel,vagy a személyi adattal. -és lakcímnyilvántartás hatálya nem tartozó személy rendelkezik 185 napig érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel.
A honosítás során kiadott magyar vezetői engedély megfelelő azokra a járműkategóriákra és azokkal a kel lehet érvényesíteni, amelyekre a külföldi vezetői engedély érvényes.
- személyi igazolvány, lakcímkártya vagy útlevél, meglévő vezetői engedély
-
A képzés felügyeletét ellátja: KAV Baranya megyei Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési osztálya (7630 Pécs,Hengermalom u.2. tel:+36-72-896-269 )Engedélyező Hatóság:Technológiai és Ipari Minisztérium-Közúti Gépjárműközlekedési Hatóság Főosztály (1138 Budapest,Váci u.188. tel: +36-1-4771551 email: kghf@tim.gov.hu)A TANFOLYAM KÖLTSÉGEI:TANTÁRGYAK: TANDÍJ: VIZSGADÍJ:KRESZ (1 óra/45perc)
Közlekedési ismeretek
A gépjármű vezetésének elmélete
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek
Munkavédelem,tűzvédelem,szállítás
ÖSSZESEN: Tantermi: 35000.-Ft. Vizsgadíj:( 10500x3)
E-learning tanfolyam esetén a tananyag díja.
Az aktuális mutatószámokat a KAV vizsgaközpont.hu oldalon megtalálja.