Tanfolyamok

Autósiskolánk "A" "B" " C" "CE" kategóriás képzéseket tart, de szervezünk minden motoros kategóriát és "D" kategóriát, valamint GKI tanfolyamot is.

Írásos tájékoztatók

Az alábbiakban részletes tájékoztatást kaphattok az egyes indított tanfolyamok részleteiről

Tanfolyamaink:



Alapvető információk


1. Képző szerv neve: Tamota Autósiskola
2. Címe: 7800 Siklós, Felszabadulás u.40.
3. Telefonszám: 06 72/351-370 (14-17-ig) vagy 06 30/620-1050
4. E-mail: tamotaautosiskola@gmail.com , tamota.autosiskola@freemail.hu, tamotacsilla@gmail.com
5. Weboldal: www.tamota-auto.hu
6. Cégforma: Tamota Autósiskola József Elemérné egyéni vállalkozó
7. Nyilvántartási szám: 41719687
8. Adószám: 66973003-1-22
9. Iskolavezető neve: József Csilla
10. Iskolavezető sorszáma: 2-69/2004,11545 cím cím 
11. Iskolavezető tevékenységének kolléga1
joga8088 c Fsz.2.
12. Tamota Autósiskola telephelye és ügyfélfogadási helye: 7800 Siklós Felszabadulás u.40.
13. Felnőttképzési azonosító:B/2020/006224
Ügyfélfogadás időpontja: 

Hétfőtől - Péntekig 14-17.-ig.



B-kategória

.Képző szerv neve: Tamota Autósiskola
címe: 7800 Siklós, Felszabadulás u.40.
telefon szám: 06-72-351-370. (14-17-ig)
                         06-30-620-1050.
e-mail: tamotaautosiskola@gmail.com ,           tamota.autosiskola@freemail.hu
web: www.tamota-auto.hu
 Cégforma: Tamota Autósiskola József Elemérné egyéni vállalkozó
 Nyilvántartási szám: 41719687
 Adószám: 66973003-1-22
 Iskolavezető neve: József Csilla.
Tel: 06306201050 , e-mail : tamotaautosiskola@gmail.com  , tamota.autosiskola@freemail.hu , tamotacsilla@gmail.com
 Iskolavezető sorszáma: 2-69/2004,11545
 Székhely címe: 7800 Siklós Iskola u 12/c Fsz.2.
 Tamota Autósiskola telephelye: 7800 Siklós Felszabadulás u.40.
Felnőttképzési azonosító:B/2020/006224
Ügyfélfogadó cím:
7800 Siklós felszabadulás u.40
            Telefon: 06-72-351-370.
Ügyfélfogadás időpontja: Hétfőtől - Péntekig 14-17.-ig.





A 3500 kg-ot meg nem haladó legnagyobb össztömegű, amely vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű, valamint az ilyen gépjárműből és hozzá kapcsolt ,a vonatkozó jogszabályban meghatározott pótkocsiból álló járműszerelvény.


Tanfolyamra való felvétel módja : hirdetésben meghatározott időpontban és helyen az első megbeszélés alkalmával,illetve személyesen az irodánkban,illetve időpont egyeztetéssel telefonon,üzenetben.
A járművezetők a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól a 24/2005.(IV.21) GKM rendelet szerint az alábbi feltételek irányadók:
- előirt alkalmassági vizsgálat : B járműkategória,1 csoportú egészségi alkalmasság, melyeket a lakhely szerinti háziorvos állít ki.
- elsősegélynyújtás ismeretek megszerzésének módja: iskolánk a tanfolyamot megszervezi, valamint a Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezeténél történik a vizsgára jelentkezés.
- tanfolyamra való felvétel feltételei: B járműkategória: 16 és fél életév betöltése, személyi igazolvány, lakcímkártya vagy érvényesítési engedély és érvényes vezetői engedély bemutatása, kitöltött kijelentkezési lap és Felnőttképzési szerződés aláírása (18. év szülő vagy gondviselő aláírása szükséges), befizetett tanfolyamdíj.
- elméleti vizsgára bocsátás feltételei: elméleti tanfolyamon való részvétel, vagy e-learnig tanfolyam igazolás, befizetett vizsgadíj, 16 és ¾ életév betöltése, 1. csoportú orvosi alkalmassági a háziorvostól, 8 általános iskola meghatározott eredeti bizonyítvány bemutatása, megfelelni a külön jogszabályban egészségügyi, pályaalkalmassági , közlekedésbiztonsági feltételeknek, továbbá az elméleti képzés indulásától 9 hónapon belül részt kell venni, hogy elméletileg 12 hónapon belül sikeres elméleti vizsgát kell tenni. Ennek hiányában meg kell ismételni a teljes tanfolyamot.
Az alapfokú iskolai végzettséget legkésőbb az első vizsga napján kell igazolni a Közlekedési Hatóságnak. Ez elmarad ennek teljesítéséig következő vizsgára nem bocsátható a tanuló,részére vizsgaigazolás nem állítható ki. Külföldi bizonyítvány és oklevél esetén az alapfokú iskolai végzettség igazolható az eredeti okmánnyal és annak hitelesítésével az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda –OFFI- hónap vagy csak korlátozott hatáskörrel rendelkező magyar hatóság által elismert határozattal, honosítási záradékkal, hatósági bizonyítvánnyal, nem régebbi igazolással, tájékoztatással vagy felsőoktatási intézmény által kiállított hallgatói jogviszony igazolással rendelkező kimondja, hogy az adott bizonyítvány vagy oklevél minimum alapfokú végzettséget igazol, vagy annak meglétét előfeltételezi.
- gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei:
- a vezetői engedély kiadásának feltételéül előirt életkor (B-kategória esetén 17. életév betöltése)
- az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott
- a kötelező 29+1 gyakorlati óra (alapoktatás+főoktatás)+ 580 km –t levezette
Pályalkalmassági (PÁV) vizsgálata csak öt alkalommal sikertelen gyakorlati forgalmi vizsgát követő újabb vizsgára jelentés előtt van szükség.
- járművezetési tanfolyamok tantárgyai:
- Elmélet: Közlekedési ismeretek, Járművezetési elmélet, Szerkezeti: üzemeltetés minimum: 28 óra tantermi csoportos képzés,vagy e-learning helyzet
- Gyakorlati alapoktatás: Járműkezelési feladatok minimum 9 óra.
- Főoktatás: városi, éjszakai, országúti vezetés minimum: 20 óra  
- Az elméleti órák végén: 45 perc, a gyakorlati óra 50 perc.
- járműhasználat (választható autók):
- Renault
- Hyundai
- Toyota
- Honda Civic                                                                                                                                                                                                                                                     
-  a tanuló által biztosított jármű feltételei: a jármű feleljen meg az oktatási követelményeknek, oktatói engedéllyel rendelkezik, külön szerződés szükséges az autósiskolával.
Gyakorlati képzést csak az a tanuló kezdheti meg, aki előírt elméleti tantárgyakból sikeresen levizsgázott. Szeszes ital, vagy a vezetési képességre hátrányosan hatható szer, gyógyszer hatása alatti állapotban a képzésen való részvétel tilos.
- Tantárgyak alóli mentesség: nincs, ki elsősegély,a 31/1992.(XII.19.)NM rendelet 2. § (1) bekezdésében foglalt iskolai végzettséggel rendelkezik.
- orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi gyógyszerészi végzettség
- állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi végzettség
- védőnői
- dietetikus
- mentőtiszti
- gyógytornász
- egészségügyi szakoktatói
- diplomás ápolói oklevéllel rendelkező
- közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzett
- egészségügyi szakközépiskolát
továbbá: minden olyan vizsgázó, aki 1984 január 1-je és 1992 december 31-e között bármilyen járműkategóriában vezetői engedély, valamint Mezőgazdasági vontató, segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járművezetői igazolványt szerzett, továbbá aki 1969 július 1-je 1983 december 31-e között szerzett „D” járműkategóriás vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriát A nem említett szakképesítések elfogadásáról a KFF egyedi elbírálás alapján határoz.
Mentesség vonatkozik egyes elméleti vagy biztonsági ellenőrzési és üzemeltetési tantárgyak foglalkozásain a részvétel alól, aki a tantárgyakra megfelelő képesítéssel rendelkezik. A mozgáskorlátozott vagy siket tanuló kérheti a tantermi foglalkozásokon való részvétel mentességét. A mentesített tanulót külön megállapodás alapján készíti fel a képzőszerv a vizsgára. Szóbeli vizsgát a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft engedélyezheti.Az adott tárgy vizsgakötelezettsége alól a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont adhat mentességet.
- Hiányzás pótlása: a tanfolyam vége alatt a tanulóval egyeztetett időpontban történik, pótórák költségével megegyezik az óra díjával.
- A tanuló jogai kötelességei: a tanulónak joga van kérni, hogy az általa vezetett órák alatt oktatóján (vizsgabiztos, vizsgabiztos jelölt, szakfelügyelő,iskolavezető ) kívül az autóban más ne tartózkodjon. Ha nincs megelégedve a képzéssel, jogában áll másik oktatót vagy képzőszervet választani, miután tartozását lerendezte. Az órák között jogában állni a szüneteket ( mely elmélet esetén 15 perc, gyakorlatnál 10 perc ). A tanulónak kötelessége a vezetési gyakorlati időpontjában megbeszélt helyen látható meg.
- Tanuló áthelyezése és a teljesített oktatásról szóló igazolás módja:
A képzési igazolást,ami tartalmazza az oktatási időket és vizsgákat a tanuló kérésétől számított három munkanapon belül a képzőszerv kiállítja. A további ügyeink intézését a befogadó képzőszerv intézi.
- a képzőszerv jogai és kötelezettségei: a képzőszerv kötelezettsége a tanulót legjobb tudása szerint felkészíteni a vizsgáira. Minden órán kulturáltan, tiszta autóval, pontosan megjelenni. A képzés ideje a tanuló, képzéssel kapcsolatos problémájában segíteni.
- az oktatási helyszínek:
elmélet: 7800 Siklós Felszabadulás u.40.vagy e-learning képzés
rutinpálya: Pécs, Tüskésréti u.42.
főoktatás: Pécs város területe

Az aktuális mutatószámokat a KAV vizsgaközpont.hu oldalon megtalálja.
                           
- tandíj befizetésének módja : a Tamota Autósiskola irodájában, 7800 Siklós Felszabadulás u.40. vagy átutalással.
- a vizsgadíj megfizetésének módja:   a Tamota Autósiskola irodájában történik, vagy átutalás útján.
- Ha a tanuló mindenállítja előírt vizsgakötöségét sikeresen teljesítette, a sikeres forgalmi vizsgát követő első munkanapon a Vizsga vizsgát követő első munkanapon a Vizsgaközpont elektronikus úton kiállítja és továbbítja a felelős közlekedési igazgatási hatóságot (papíralapú vizsgaigazolást), mely alapján a tanuló az Okmányirodánál vagy Kormányablaknál kérheti a vezetői engedély kiállítását, az érvényes személyi igazolvány, lakcímkártya, orvosi alkalmassági és az esetleg a már tulajdonosi engedély bemutatásával.
- vezetői engedélyt az előírt feltételek teljesülése mellett is csak olyan kérelmezőknek lehet kiadni tartózkodási helye van, ezt a kérelmet benyújtott igazolni kell Magyarországon. Személyi adat-és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó személy érvényes magyarországi lakó-vagy tartózkodási hellyel, vagy a személyi adattal- és lakcímnyilvántartás hatálya nem tartozó személy rendelkezik 185 napig érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel.
A honosítás során kiadott magyar vezetői engedély megfelelő azokra a járműkategóriákra és azokkal a kel lehet érvényesíteni, amelyekre a külföldi vezetői engedély érvényes.
- személyi igazolvány, lakcímkártya vagy útlevél, meglévő vezetői engedély

A képzés felügyeletét ellátja: KAV Baranya megyei Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési osztálya (7630 Pécs,Hengermalom u.2. tel:+36-72-896-269 )
Engedélyező Hatóság: Technológiai és Ipari Minisztérium-Közúti Gépjárműközlekedési Hatóság Főosztály ( 1138 Budapest,Váci u.188. tel: +36-1-4771551 email: kghf@tim.gov.hu)
TANFOLYAM KÖLTSÉGEI:

KRESZ (1 óra/45 perc)
(közlek.ism., szerkezeti üzemeltetés, vezetéselmélet) Tantermi: 35000.- / 28óra
E-learning esetén plussz a tananyag díja. 
Az e-learning tananyag választásakor a Tamota Autósiskola hagyományos tantermi foglalkozás keretében  személyes konzultációkat is tart a sikeres KRESZ vizsga érdekében.
Vizsgadíj: 4600 Ft
Részletes tájékoztatást adunk erről telefonon :+36 30 620 10 50  vagy személyesen az irodánkban.

GÉPKOCSI VEZETÉS (1 óra/50 perc)
GYAKORLAT JÁRMŰKEZELÉS
(alapképzés, manőverezés, járműkezelés, minimum 9 óra).
GÉPKOCSI VEZETÉS ( 1 óra/50perc)
GYAKORLAT FŐOKTATÁS                                                                                   
(minimum 14 óra városi, 2 óra, éjszakai, 4 óra országúti összesen: 20+1 vizsgaóra.).
Gyakorlati kötelező óraszám díja összesen: 232000 Ft részletfizetéssel!
Forgalmi vizsgadíj: 11000 Ft
A pótórák díja megegyezik a gyakorlati óradíjjal! Gyakorlati órák bármilyen napszakban kérhetők. 
Lehetőség van hétvégén is vezetni! 

                                
GYORSÍTOTT TANFOLYAM UGYANEZEN AZ ÁRON KÉRHETŐ!
EÜ. TANFOLYAM : Igény esetén szervezünk. 

 A tandíj változás jogát fenntartjuk.
Egyéni elfoglaltsághoz igazodva, közös megegyezés szerint oktatás.
Kedvezmények szolgáltatása egyéni és csoportos tárgyalás alapján.


A-kategória

.Képző szerv neve: Tamota Autósiskola
címe: 7800 Siklós, Felszabadulás u.40.
telefon szám: 06-72-351-370. (14-17-ig)
                          06-30-620-1050.
e-mail: tamotaautosiskola@gmail.com ,  tamota.autosiskola@freemail.hu
web: www.tamota-auto.hu
Cégforma: Tamota Autósiskola József Elemérné egyéni vállalkozó
Nyilvántartási szám: 41719687 Adószám: 66973003-1-2
 Iskolavezető neve: József Csilla.
Tel: 06306201050 , e-mail : tamotaautosiskola@gmail.com  , tamota.autosiskola@freemail.hu , tamotacsilla@gmail.com
 Iskolavezető sorszáma: 2-69/2004,11545
 Székhely címe: 7800 Siklós Iskola u 12/c Fsz.2.
 Tamota Autósiskola telephelye: 7800 Siklós Felszabadulás u.40.
.Felnőttképzési azonosító:B/2020/006224
Ügyfélfogadó cím:
7800 Siklós felszabadulás u.40
          Telefon: 06-72-351-370.
Ügyfélfogadás időpontja: Hétfőtől - Péntekig 14-17.-ig.





"A" kategóriára érvényesített vezetői engedély minden motorkerékpár vezetésére jogosít.


- tanfolyamra való felvétel módja : hirdetésben meghatározott időpontban és helyen az első megbeszélés alkalmával, illetve személyesen az irodánkban, időpont egyeztetéssel telefonon vagy üzenetben.
- előirt alkalmassági vizsgálat: „A” járműkategória, 1 csoportú egészségi alkalmasság, melyeket a lakhely szerinti háziorvos állít ki, vagy „B” kategóriára érvényes vezetői engedély
- tanfolyamra való felvétel feltételei: A-járműkategória: 23 és fél életév betöltése vagy betöltött 20 életév +legalább kétéves "A2" kategóriás motorkerékpár-vezetési gyakorlat, 1 csoportú orvosi alkalmasság, vagy B-kategóriás vezetői engedély, személyi igazolvány, lakcím, kitöltött jelentkezési lap, aláírt szerződés, befizetett tanfolyamdíj, felmentésre jogosultság esetén azt igazoló bizonyítvány másolata.
- elméleti vizsgára bocsátás feltételei: elméleti tanfolyamon való részvétel igazolása, vagy e-learning képzés igazolása, befizettett e-learning képzés, 23 és ¾ életév betöltése, továbbá az elméleti képzés indulásától 9 hónapon belül kell venni elméleti képzés vizsgán és ezen időponttól 12 hónapig belül sikeres elméleti vizsgát kell tenni. Szóbeli vizsgát tehet, aki a magyar nyelvet nem beszéli anyanyelvi szinten. A sikeres elméleti vizsgától 2 éven belül sikeres gyakorlati forgalmi vizsgát kell tenni,ennek hiányában meg kell ismételni a teljes tanfolyamot.
- gyakorlati képzés: Pécsen történik.
- járműhasználat: A járművet a  képzőszerv biztosítja.
- elméleti képzés tantárgyai: Közlekedési ismeretek, Gépjármű vezetés elmélete, Szerkezet üzemeltetési ismeretek min. 28 óra
- Az elméleti órák végén: 45 perc
- Tantárgyak alóli mentesség: Elsősegély,a 31/1992.(XII.19.)NM rendelet 2. § (1) bekezdésében foglalt foglalt iskolai végzettséggel rendelkezik.
- orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi gyógyszerészi végzettség
- állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi végzettség
- védőnői
- dietetikus
- mentőtiszti
- gyógytornász
- egészségügyi szakoktatói
- diplomás ápolói oklevéllel rendelkező
- közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzett
- egészségügyi szakközépiskolát
továbbá : minden olyan vizsgázó, aki 1984 1-je és 1992 december 31-e, valamint bármilyen járműkategóriában vezetői engedély, mezőgazdasági vontató, segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járműre járművezetői igazolványt szerzett, továbbá aki 1969 július 1-je 1983 december 31-e között szerzett „D” járműkategóriás vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriát A nem említett szakképesítések elfogadásáról a KFF egyedi elbírálás alapján határoz.
Mentesség vonatkozik egyes elméleti vagy biztonsági és üzemeltetési tantárgyak foglalkozásain a részvétel alól aki a tantárgyakra megfelelő képesítéssel rendelkezik. A mozgáskorlátozott vagy siket tanuló kérheti a tantermi foglalkozásokon való részvétel mentességét. A mentesített tanulót külön megállapodás alapján készíti fel a képzőszerv a vizsgára. Szóbeli vizsgát a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont engedélyezheti és adhat mentességet az adott tárgy vizsgakötelezettsége alól.
- Hiányzás pótlása : az elméleti tanfolyam vége alatt, a tanulóval egyeztetett időpontban történik, a pótórák költségével megegyezik az elméleti óra díjával.
- A tanuló jogai kötelességei: Ha nincs megelégedve a képzéssel, jogában áll másik képzőszervet választani, miután tartozását lerendezte. Az órák között jogában állni a szüneteket ( mely elmélet esetén 15 perc, gyakorlatnál 10 perc ). A tanulónak kötelezettsége az elméleti képzésben megbeszélt időpontban jelentkezik, nem tud az órán részt venni, az oktatás megkezdésének időpontja előtt értesítést kell küldeni, valamint pótórán részt venni az oktatóval egyeztetett időpontban. E-learning képzés esetén a tanulónak joga van konzultáción részt venni.
- Tanuló áthelyezése és a teljesített oktatásról szóló igazolás módja:
A tanuló a kérésére a képzési igazolást három munkanapon belül a képzőszerv kiállítja. A további ügyek intézését a befogadó képzőszervű.
- a képzőszerv jogai és kötelezettségei : a képzőszerv köteles a tanulót legjobb tudása szerint felkészíteni a vizsgáira. Minden órán kulturáltan, pontosan megjelenni. A képzés ideje a tanuló, képzéssel kapcsolatos problémájában segíteni
- az oktatási helyszínek : Tamota Autósiskola 7800 Siklós Felszabadulás u. 40 vagy tetszőleges helyszínen e-learning képzés
a tandíj befizetésének módja : Tamota Autósiskola irodájában, 7800 Siklós Felszabadulás u.40., vagy átutalással történik.
- a vizsgadíj megfizetésének módja : a Tamota Autósiskola irodájában vagy átutalással történik.
- vizsgaigazolás kiadása : Ebben a tanuló minden előírt vizsgakötelezettségét sikeresen teljesítette, akkor néhány napon belül illetékes megyei (fővárosi) Kormányhivatal továbbítja a vizsgaigazolást az okmányirodának, mely alapján a tanuló az okmányirodánál (vizsgaközpontnál) a vezetői kiállítását.
- vezetői engedély kiadása: ( 35/2000 BM. Rendelet 20-26§-a)
 Járművezetésre jogosító okmányt az kaphat, aki az egészségügyi, pályaalkalmassági, képzési, vizsgáztatási előírásoknak megfelel, az egészségi alkalmasságot megállapító orvosi igazolást és az elsősegély nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító vizsgaigazolást bemutatja.
- vezetői engedélyt az előirt feltételek teljesülése mellett is csak olyan kérelmezőknek lehet kiadni tartózkodási helye Magyarországon van,ezt a kérelem benyújtására igazolni kell. Személyi adat-és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó személy rendelkezik-e érvényes magyarországi lakó-vagy tartózkodási hellyel, vagy a személyi adat-és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó személy napig rendelkezik legalább 185 érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel.
A honosítás során kiadott magyar vezetői engedély megfelelő azokra a járműkategóriákra és azokkal a kel lehet érvényesíteni, amelyekre a külföldi vezetői engedély érvényes.
- személyi igazolvány, lakcímkártya vagy útlevél, meglévő vezetői engedély

- A képzés felügyeletét ellátja: KAV Baranya megyei Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési osztálya (7630 Pécs,Hengermalom u.2. tel: +36-72-896-269)
Engedélyező Hatóság: Technológiai és Ipari Minisztérium-Közúti Gépjárműközlekedési Hatóság Főosztály (1138 Budapest, Váci u.188. tel: +36-1-4771551 )
A TANFOLYAM KÖLTSÉGEI:
TANTÁRGYAK: TANDÍJ: VIZSGADÍJ:
Közlekedési ismeretek
A gépjármű vezetésének elmélete
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

ÖSSZESEN:                   Tantermi: 35000.- Ft 4600.- Ft  
E-learning képzés esetén a tananyag díja.
Elsősegély tanfolyamot (amennyiben szükséges) szervezünk. 
E-learning képzés esetén a tananyag díja.
Az aktuális mutatószámokat a KAV vizsgaközpont.hu oldalon megtalálja.


C-kategória

.Képző szerv neve: Tamota Autósiskola
címe: 7800 Siklós, Felszabadulás u.40.
telefon szám: 06-72-351-370. (14-17-ig)
                         06-30-620-1050.
e-mail: tamotaautosiskola@gmail.com ,  tamota.autosiskola@freemail.hu
web: www.tamota-auto.hu
 Cégforma: Tamota Autósiskola József Elemérné egyéni vállalkozó
Nyilvántartási szám: 41719687
Adószám: 66973003-1-22
Iskolavezető neve: József Csilla.
Tel: 06306201050 ,
 e-mail : tamotaautosiskola@gmail.com  , tamota.autosiskola@freemail.hu , tamotacsilla@gmail.com
 Iskolavezető sorszáma: 2-69/2004,11545
Székhely címe: 7800 Siklós Iskola u 12/c Fsz.2.
Tamota Autósiskola telephelye: 7800 Siklós Felszabadulás u.40.
Felnőttképzési azonosító:B/2020/006224
Ügyfélfogadó cím:
7800 Siklós felszabadulás u.40
          Telefon: 06-72-351-370.
Ügyfélfogadás időpontja: Hétfőtől - Péntekig 14-17.-ig.



- tanfolyamra való felvétel módja: hirdetésben meghatározott időpontban és helyen az első megbeszélés alkalmával, illetve személyesen az irodánkban, vagy telefonon és üzenetben időpont egyeztetéssel.
-  előírt alkalmassági vizsgálat:  C járműkategória, 2 csoportú egészségi alkalmasság, melyeket a lakhely szerinti háziorvos állít ki.
-  tanfolyamra való felvétel feltételei:  C járműkategória: 20 és fél életév betöltése, 2 csoportú orvosi alkalmasság, B-kategóriás vezetői engedély, személyi igazolvány, lakcímkártya, kitöltött jelentkezési lap, aláírt szerződés, befizetett tanfolyamdíj, felmentésre jogosultság esetén azt igazoló bizonyítvány másolata.
-  elméleti vizsgára bocsátás feltételei:  elméleti tanfolyamon való részvétel igazolása, vagy e-learning képzés igazolása, befizettett e-learning képzés, 20 és ¾ életév betöltése, továbbá az elméleti képzés indulásától 9 hónapon belül kell venni elméleti képzés vizsgán, és ezen időponttól 12 hónapon belül sikeres elméleti vizsgát kell tenni. Szóbeli vizsgát tehet, aki a magyar nyelvet nem beszéli anyanyelvi szinten. A sikeres elméleti vizsgától 2 éven belül sikeres gyakorlati forgalmi vizsgát kell tenni, ennek hiányában meg kell ismételni a teljes tanfolyamot.
- gyakorlati képzés:  Pécsen történik.
Rutin oktatás: Pécs, Tüskésréti u.
BÜ oktatás : Pécs, Tüskésréti u.
Forgalmi oktatás : Pécs város
- járműhasználat:  A járművet a  képzőszerv biztosítja.
- elméleti képzés tantárgyai:
- Közlekedési ismeretek, Gépjármű vezetés elmélete, Szerkezet üzemeltetési ismeretek, Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás, Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés minimum: 80 óra.
- Az elméleti órák végén: 45 perc,.
- Tantárgyak alóli mentesség: Elsősegély a 31/1992.(XII.19.)NM rendelet 2. § (1) bekezdésében foglalt foglalt iskolai végzettséggel rendelkezik.
- orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi gyógyszerészi végzettség
- állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi végzettség
- védőnői
- dietetikus
- mentőtiszti
- gyógytornász
- egészségügyi szakoktatói
- diplomás ápolói oklevéllel rendelkező
- közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzett
- egészségügyi szakközépiskolát
továbbá: minden olyan vizsgázó, aki 1984 január 1-je és 1992 december 31-e között bármilyen járműkategóriában vezetői engedély, valamint mezőgazdasági vontató, segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járművezetői igazolványt szerzett, továbbá aki 1969 július 1-je 1983 december 31-e között szerzett „D” járműkategóriás vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriát. A nem említett szakképesítések elfogadásáról a KFF egyedi elbírálás alapján határoz.
Mentesség vonatkozik egyes elméleti vagy biztonsági ellenőrzési és üzemeltetési tantárgyak foglalkozásain a részvétel alól, aki a tantárgyakra megfelelő képesítéssel rendelkezik. A mozgáskorlátozott vagy siket tanuló kérheti a tantermi foglalkozáson való részvétel mentességét. A mentesített tanulót külön megállapodás alapján készíti fel a képzőszerv a vizsgára. Szóbeli vizsgát a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont engedélyezheti, valamint az adott tárgy vizsgakötelezettsége alól adhat felmentést.
- Mentesítések Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek és Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetési ismeretek alól: ( 24/2005 (IV.21.) GKM rendelet 3.sz. melléklet 4.1.1.-4.1.4. pont )

Bármely egyetemen, főiskolán szerzett :
- gépész-, autógépész -, közlekedésmérnöki vagy üzemmérnöki oklevél
- gépész-, autógépész-, közlekedés mérnöktanári oklevél
- gépész-, autógépész-, közlekedés üzemmérnöki műszaki tanári oklevél
- szakirányú műszaki oktatói oklevél
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Bolyai János Katonai Műszaki Főiskolai karon és a jogelőd Katonai Főiskolán szerzett :
- harcjármű üzembentartó szakos oklevél
- katonai gépjármű üzemeltető szakos oklevél
- gépjármű technikus tiszti képesítés
- harcjármű üzemeltetői üzemmérnök
„Műszaki ismeretek” szakos szakoktatói oklevél (vagy ezzel egyenértékű képesítés )
- Technikusi oklevél (szakközépiskolai érettségi)
– közúti járműgépész
- közlekedési gépész
- gépjárműtechnikai
- gépjárműüzemi
- mezőgazdasági gépész
- mezőgazdasági gépjavító
- építőgépész
- gépjárművezető és karbantartó
Szakképesítés-Szakmunkás bizonyítvány: - autószerelő
- anyagmozgatógép- szerelő - építőgép-szerelő
- mezőgazdasági gépszerelő
- gépjárművezető és karbantartó - gazdasági
gépész
- fakitermelési gépkezelő
- állattartó telepi gépész
- kertészeti gépész
- növénytermesztő gépész
- erdőgazdasági gépész
- mezőgazdasági gépszerelő és gépüzemeltető
- mezőgazdasági gépjavító és karbantartó
A közúti járművezetői vizsgáztatás keretében szerzett gépjárműkezelői bizonyítvány.
A felsorolt szakképesítéseket adó oktatási intézmények hallgatói részére iskolai tantervbe építetten szervezett közúti járművezetői tanfolyam esetén a felmentés megadható, a vizsgaigazolás azonban csak az érettségi bizonyítvány ,technikusi oklevél, szakmunkás végzettséget illetve a szakképesítést igazoló bizonyítvány bemutatása esetén állítható ki.
Ha a felmentést szervezetten megkérte az iskola, de a vizsgázó a felmentéshez szükséges iskolai végzettséget igazoló okiratot (még) nem tudja bemutatni, a felmentett tárgyakból kérheti a vizsga letételét. Valamennyi vizsga sikeres letétele esetén –az egyéb feltételek teljesülése mellett-a vizsgaigazolás kiadható.
A mentesítési elbírálás során a szakma megnevezését és a szakképesítés szakmai tartalmát kell meghatározni.
Mentesítések „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés” vizsgatárgy alól:
A „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés „ vizsgakötelezettség alól mentesül az, aki egész „Lassú jármű” vezetői igazolványa alapján mezőgazdasági vontatójára „T” kategóriás vizsgát kíván tenni.
A mentesítésekhez kérelmet kell írni. Utólag a mentességet igazolni nem lehet.
-  Hiányzás pótlása:  az elméleti tanfolyam vége alatt, a tanulóval egyeztetett időpontban történik, a pótórák költségével megegyezik az elméleti óra díjával.
-  A tanuló jogai kötelességei:  Ha nincs megelégedve a képzéssel, jogában áll másik képzőszervet választani, miután tartozását lerendezte. Az órák között jogában állni a szüneteket ( mely elmélet esetén 15 perc, gyakorlatnál 10 perc ). A tanulónak kötelezettsége az elméleti képzésben megbeszélt időpontban jelentkezik, nem tud az órán részt venni, az oktatás megkezdésének időpontja előtt értesítést kell küldeni, valamint pótórán részt venni az oktatóval egyeztetett időpontban. E-learning képzés esetén a tanulónak joga van konzultáción részt venni.
- Tanuló áthelyezése és a teljesített oktatásról szóló igazolás módja:
A tanuló a kérésére a képzési igazolást három munkanapon belül a képzőszerv kiállítja. A további ügyek intézését a befogadó képzőszervű.
- a képzőszerv jogai és kötelezettségei: a képzőszerv kötelezettsége a tanulót legjobb tudása szerint felkészíteni a vizsgáira. Minden órán kulturáltan, pontosan megjelenni. A képzés ideje a tanuló, képzéssel kapcsolatos problémájában segíteni
- az oktatási helyszínek: Tamota Autósiskola 7800 Siklós Felszabadulás u.40., illetve e-learning képzés
A tandíj befizetésének módja: Tamota Autósiskola irodájában, 7800 Siklós Felszabadulás u.40. vagy átutalással.
- a vizsgadíj megfizetésének módja: a Tamota Autósiskola irodájában vagy átutalással
Ebben a tanuló minden előírt vizsgakötelezettségét sikeresen teljesítette,akkor néhány napon belül az illetékes megyei (fővárosi) Kormányhivatal továbbítja a vizsgaigazolást az okmányirodának,mely alapján a tanuló az okmányirodánál (vizsgaközpontnál) a vezetői engedély kiállítását.
- vezetői engedély kiadása: ( 35/2000 BM. Rendelet 20-26§-a)
- vezetői engedélyt az előirt feltételek teljesülése mellett is csak olyan kérelmezőknek lehet kiadni tartózkodási helye van, ezt a kérelmet benyújtott igazolni kell Magyarországon.Személyi adat-és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó személy érvényes magyarországi lakó-vagy tartózkodási hellyel, vagy a személyi adattal. -és lakcímnyilvántartás hatálya nem tartozó személy rendelkezik 185 napig érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel.
A honosítás során kiadott magyar vezetői engedély megfelelő azokra a járműkategóriákra és azokkal a kel lehet érvényesíteni ,amelyekre a külföldi vezetői engedély érvényes.
- személyi igazolvány, lakcímkártya vagy útlevél, meglévő vezetői engedély
-  A képzés felügyeletét ellátja: KAV Baranya megyei Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési osztálya (7630 Pécs,Hengermalom u.2. tel:+36-72-896-269 )
Engedélyező Hatóság: Technológiai és Ipari Minisztérium-Közúti Gépjárműközlekedési Hatóság Főosztály ( 1138 Budapest,Váci u.188. tel: +36-1-4771551 email. kghf@tim.gov.hu >)
A TANFOLYAM KÖLTSÉGEI:
TANTÁRGYAK: TANDÍJ: VIZSGADÍJ:
Közlekedési ismeretek
A gépjármű vezetésének elmélete
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek
Munkavédelem,tűzvédelem,szállítás
ÖSSZESEN: Tantermi: 35000.- Ft Vizsgadíj: ( 10500x3)
Az aktuális mutatószámokat a KAV vizsgaközpont.hu oldalon megtalálja.
E-learning képzés esetén a tananyag díja.


C+E-kategória

.Képző szerv neve: Tamota Autósiskola
címe: 7800 Siklós, Felszabadulás u.40.
telefon szám: 06-72-351-370. (14-17-ig)
                         06-30-620-1050.
e-mail: tamotaautosiskola@gmail.com ,  tamota.autosiskola@freemail.hu
web: www.tamota-auto.hu
Cégforma: Tamota Autósiskola József Elemérné egyéni vállalkozó
 Nyilvántartási szám: 41719687
 Adószám: 66973003-1-22
 Iskolavezető neve: József Csilla.
Tel: 06306201050 , e-mail : tamotaautosiskola@gmail.com  , tamota.autosiskola@freemail.hu , tamotacsilla@gmail.com
 Iskolavezető sorszáma: 2-69/2004,11545
 Székhely címe: 7800 Siklós Iskola u 12/c Fsz.2.
Tamota Autósiskola telephelye: 7800 Siklós Felszabadulás u.40.
Felnőttképzési azonosító:B/2020/006224
Ügyfélfogadó cím:
7800 Siklós felszabadulás u.40
          Telefon: 06-72-351-370.
Ügyfélfogadás időpontja: Hétfőtől - Péntekig 14-17.-ig.



- tanfolyamra való felvétel módja : hirdetésben meghatározott időpontban és helyen az első megbeszélés alkalmával, illetve személyesen az irodánkban vagy telefonon, üzenetben időpont egyeztetéssel.
-  előirt alkalmassági vizsgálat:  C járműkategória, 2 csoportú egészségi alkalmasság, melyeket a lakhely szerinti háziorvos állít ki.
-  tanfolyamra való felvétel feltételei:  C járműkategória: 20 és fél életév betöltése, 2 csoportú orvosi alkalmasság, B-kategóriás vezetői engedély, személyi igazolvány, lakcímkártya, kitöltött jelentkezési lap, aláírt szerződés, befizetett tanfolyamdíj, felmentésre jogosultság esetén azt igazoló bizonyítvány másolata.
-  elméleti vizsgára bocsátás feltételei:  elméleti tanfolyamon való részvétel igazolása, vagy e-learning képzés igazolása, befizettett, 20 és ¾ életév betöltése, továbbá az elméleti képzés hónapon belüli indulásától 9 hónapon belül kell venni elméleti vizsgán, és ezen időponttól 12-ig elméleti vizsgát kell tenni. Szóbeli vizsgát tehet, aki a magyar nyelvet nem beszéli anyanyelvi szinten. A sikeres elméleti vizsgától 2 éven belül sikeres gyakorlati forgalmi vizsgát kell tenni, ennek hiányában meg kell ismételni a teljes tanfolyamot.
- gyakorlati képzés: Pécsen történik.
Rutin oktatás: Pécs, Tüskésréti u.
BÜ oktatás : Pécs, Tüskésréti u.
Forgalmi oktatás : Pécs város
- járműhasználat:  A járművet a gyakorlati képzőszerv biztosítja.
- elméleti képzés tantárgyai:
- Közlekedési ismeretek, Gépjármű vezetés elmélete, Szerkezet üzemeltetési ismeretek, Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás, Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés minimum: 80 óra.
- Az elméleti órák végén: 45 perc,.
- Tantárgyak alóli mentesség: Elsősegély:31/1992.(XII.19.)NM rendelet 2. § (1) bekezdésében foglalt iskolai végzettséggel rendelkezik.
- orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi gyógyszerészi végzettség
- állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi végzettség
- védőnői
- dietetikus
- mentőtiszti
- gyógytornász
- egészségügyi szakoktatói
- diplomás ápolói oklevéllel rendelkező
- közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzett
- egészségügyi szakközépiskolát
továbbá: minden olyan vizsgázó, aki 1984 január 1-je és 1992 december 31-e között bármilyen járműkategóriában vezetői engedély, valamint mezőgazdasági vontató, segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járművezetői igazolványt szerzett, továbbá aki 1969 július 1-je 1983 december 31-e között szerzett „D” járműkategóriás vezetői engedélyt vagy „trolibusz” kategóriát. A nem említett szakképesítések elfogadásáról a KFF egyedi elbírálás alapján határoz.
Mentesség vonatkozik egyes elméleti vagy biztonsági ellenőrzési és üzemeltetési tantárgyak foglalkozásain a részvétel alól, aki a tantárgyakra megfelelő képesítéssel rendelkezik. A mozgáskorlátozott vagy siket tanuló kérheti a tantermi foglalkozáson való részvétel mentességét. A mentesített tanulót külön megállapodás alapján készíti fel a képzőszerv a vizsgára. Szóbeli vizsgát a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont engedélyezheti,valamint az adott tárgy vizsgakötelezettsége alól adhat felmentést.
- Mentesítések Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek és Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetési ismeretek alól: ( 24/2005 (IV.21.) GKM rendelet 3.sz. melléklet 4.1.1.-4.1.4. pont )

Bármely egyetemen,főiskolán szerzett :
- gépész-, autógépész -, közlekedésmérnöki vagy üzemmérnöki oklevél
- gépész-, autógépész-, közlekedés mérnöktanári oklevél
- gépész-, autógépész-, közlekedés üzemmérnöki műszaki tanári oklevél
- szakirányú műszaki oktatói oklevél
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Bolyai János Katonai Műszaki Főiskolai karon és a jogelőd Katonai Főiskolán szerzett :
- harcjármű üzembentartó szakos oklevél
- katonai gépjármű üzemeltető szakos oklevél
- gépjármű technikus tiszti képesítés
- harcjármű üzemeltetői üzemmérnök
„Műszaki ismeretek” szakos szakoktatói oklevél (vagy ezzel egyenértékű képesítés )
- Technikusi oklevél (szakközépiskolai érettségi): – közúti járműgépész
- közlekedési gépész
- gépjárműtechnikai
- gépjárműüzemi
- mezőgazdasági gépész
- mezőgazdasági gépjavító
- építőgépész
- gépjárművezető és karbantartó
Szakképesítés-Szakmunkás bizonyítvány: - autószerelő
- anyagmozgatógép- szerelő - építőgép-szerelő
- mezőgazdasági gépszerelő
- gépjárművezető és karbantartó - gazdasági
gépész
- fakitermelési gépkezelő  
- állattartó telepi gépész  
- kertészeti gépész
- növénytermesztő gépész  
- erdőgazdasági gépész
- mezőgazdasági gépszerelő és gépüzemeltető  
- mezőgazdasági gépjavító és karbantartó
A közúti járművezetői vizsgáztatás keretében szerzett gépjárműkezelői bizonyítvány.
A felsorolt szakképesítéseket adó oktatási intézmények hallgatói részére iskolai tantervbe építetten szervezett közúti járművezetői tanfolyam esetén a felmentés megadható, a vizsgaigazolás azonban csak az érettségi bizonyítvány, technikusi oklevél, szakmunkás végzettséget illetve a szakképesítést igazoló bizonyítvány bemutatása esetén állítható ki.
Ha a felmentést szervezetten megkérte az iskola,de a vizsgázó a felmentéshez szükséges iskolai végzettséget igazoló okiratot (még) nem tudja bemutatni,a felmentett tárgyakból kérheti a vizsga letételét. Valamennyi vizsga sikeres letétele esetén –az egyéb feltételek teljesülése mellett-a vizsgaigazolás kiadható.
A mentesítési elbírálás során a szakma megnevezését és a szakképesítés szakmai tartalmát kell meghatározni.
Mentesítések „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés” vizsgatárgy alól:
A „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés „ vizsgakötelezettség alól mentesül az ,aki egész „Lassú jármű” vezetői igazolványa alapján mezőgazdasági vontatójára „T” kategóriás vizsgát kíván tenni.
A mentesítésekhez kérelmet kell írni. Utólag a mentességet igazolni nem lehet.
-  Hiányzás pótlása:  az elméleti tanfolyam vége alatt, a tanulóval egyeztetett időpontban történik, a pótórák költségével megegyezik az elméleti óra díjával.
-  A tanuló jogai kötelességei:  Ha nincs megelégedve a képzéssel, jogában áll másik képzőszervet választani, miután tartozását lerendezte. Az órák között jogában állni a szüneteket ( mely elmélet esetén 15 perc, gyakorlatnál 10 perc ). A tanulónak kötelezettsége az elméleti képzésben megbeszélt időpontban jelentkezik, nem tud az órán részt venni, az oktatás megkezdésének időpontja előtt értesítést kell küldeni, valamint pótórán részt venni az oktatóval egyeztetett időpontban. E-learning képzés esetén a tanulónak joga van konzultáción részt venni.
- Tanuló áthelyezése és a teljesített oktatásról szóló igazolás módja:
A tanuló kérésétől három munkanapon belül az autósiskola kiállítja a képzési igazolást. A további ügyek intézését a befogadó képzőszervű.
- a képzőszerv jogai és kötelezettségei: a képzőszerv kötelezettsége a tanulót legjobb tudása szerint felkészíteni a vizsgáira. Minden órán kulturáltan, pontosan megjelenni. A képzés ideje a tanuló, képzéssel kapcsolatos problémájában segíteni
- az oktatási helyszínek: Tamota Autósiskola 7800 Siklós Felszabadulás u.40., illetve e-learning képzés
A tandíj befizetésének módja: Tamota Autósiskola irodájában, 7800 Siklós Felszabadulás u. 40. vagy átutalással.
- a vizsgadíj megfizetésének módja: A Tamota Autósiskola irodája, vagy átutalással.   
- Ebben a tanuló minden előírt kiadás vizsgakötelezettségét sikeresen teljesítette, akkor néhány napon belül megyei illetékes (fővárosi) Kormányhivatal továbbítja a vizsgaigazolást az okmányirodának, mely alapján a tanuló az okmányirodánál (vizsgaközpontnál) a vezetői engedély kiállítását
- vezetői engedély kiadása: ( 35/2000 BM. Rendelet 20-26§-a)
- vezetői engedélyt az előirt feltételek teljesülése mellett is csak olyan kérelmezőknek lehet kiadni tartózkodási helye van,ezt a kérelmet benyújtott igazolni kell Magyarországon.Személyi adat-és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó személy érvényes magyarországi lakó-vagy tartózkodási hellyel,vagy a személyi adattal. -és lakcímnyilvántartás hatálya nem tartozó személy rendelkezik 185 napig érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel.
A honosítás során kiadott magyar vezetői engedély megfelelő azokra a járműkategóriákra és azokkal a kel lehet érvényesíteni, amelyekre a külföldi vezetői engedély érvényes.
- személyi igazolvány, lakcímkártya vagy útlevél, meglévő vezetői engedély

-  A képzés felügyeletét ellátja: KAV Baranya megyei Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési osztálya (7630 Pécs,Hengermalom u.2. tel:+36-72-896-269 )
Engedélyező Hatóság:Technológiai és Ipari Minisztérium-Közúti Gépjárműközlekedési Hatóság Főosztály (1138 Budapest,Váci u.188. tel: +36-1-4771551 email: kghf@tim.gov.hu)
A TANFOLYAM KÖLTSÉGEI:
TANTÁRGYAK: TANDÍJ: VIZSGADÍJ:
KRESZ (1 óra/45perc)
Közlekedési ismeretek
A gépjármű vezetésének elmélete
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek
Munkavédelem,tűzvédelem,szállítás
                                             
ÖSSZESEN:  Tantermi: 35000.-Ft. Vizsgadíj:( 10500x3)
E-learning tanfolyam esetén a tananyag díja.
Az aktuális mutatószámokat a KAV vizsgaközpont.hu oldalon megtalálja.


Visszaélés jelentése Bővebb információ